Blíží se konec série Tomb Raider?


Psal se rok 1996, kdy nás svou přítomností, v našich domovech, poctila britská archeoložka Lara Croft. Lara byla archeologií fascinována již v mládí. Naplno se svému zájmu věnovat nemohla, protože Croftovi patřili mezi šlechtu, a tedy do vyšších společenských kruhů.

Konzole PS4

            Po lyžařském výletu v Himalájích se vše změnilo. Po havárii letadla musela bojovat o přežití v divočině. Tato zkušenost byla spouštěčem. Lara začala vyhledávat dávné civilizace a cestovat po celém světě. Otec se jí zřekl. Začala pracovat jako nájemný archeolog a vykradač hrobek pro bohaté sběratele.

 

Takto nám byla Lara představena. Návrhář Toby Garden vytvořil její ikonický vzhled.

 

Lara se stala velice oblíbenou. Díky tomu jsme si mohli užívat nové dobrodružství každý rok. Tehdy ještě na kultovních a revolučních konzolích Playstation 1.

 

            V roce 2003 se Crofttová přesunula na novou konzoli Playstation 2. S herním titulem Tomb Raider: The Angel of  Darkness. Pokračování jsme dostali až o dlouhé tři roky později s titulem Tomb Raider: Legends, abychom se následující rok dočkali jakéhosi neoficiálního restartu série. Lara nám ve videohře Tomb Raider: Anniversary omládla.

Lara Croft Tomb Raider

            Na Playstation 3 nastoupila Tomb Raider: Underworld a Lařina série se na pět let odmlčela.

 

            Následně byla Lara kompletně restartována pro konzoli Playstation 4. V novém pojetí rozjela příběhy svého dobrodružství od samého počátku. Dostali jsme mladou 21letou Laru, zcela nezkušenou, čelící ohromné výzvě.

Následující díl, Rise of the Tomb Raider, už nám Laru podal jako neohroženou bojovnici a představil nám organizaci Trinity. S organizací sváděla boj i ve třetím dílu: Shadow of the Tomb Raider. V tomto dílu prožívá finální boj a čelí možnému konci světa.

Autoři přiznali, že restartovaná Tomb Raider byla plánována jako trilogie.

 

            Bohužel se poslední díl neprodával podle očekávání. Studio Crystal Dynamics se začalo naplno věnovat projektu Avengers.

 

            Možnému ukončení série nasvědčuje i zrušení spolupráce se současnou dabérkou trilogie – Camillou Luddingtonovou. Ta se nechala slyšet, že by ve šlépějích Lary mohla pokračovat její dcera. My bychom dostali další verzi mladé Croftové.

 

            Jedna z teorií počítala s dalším restartem. Dokonce by mohl dostat prostor i otec Lary, Richard Croft, který byl v nových pokračováních představen jako archeolog.

Prozatím nás čeká dlouhá pauza a nového dílu, třeba pro novou generaci konzolí Playstation 5, se v dohledné době nedočkáme.