Bohatnutí slávou


Vydělávání online neboli za pomoci internetu. Napadlo vás někdy, že by vás živil internet? Pro spoustu lidí z mladších generací je to sen být influencer. Tady jsou některé způsoby, kterými se influenceři živí.

Sociální sítě pro influencery

 YouTube – Nejznámější platforma pro vytváření videí, a hlavně vyděláváním na internetu. Myslím, že většina z nás viděla youtubery, kteří mají nová auta, drahé oblečení. V zahraničí i třeba obrovské vily, či osobní tryskáče. Samozřejmě to, co vidíte jsou jen ti úspěšní a ti na vrcholu. Pouze 3 % nejsledovanějších mají většinu zhlédnutí platformy. A Ani v těch top 3 % se ne všichni YouTubem uživí. Většinou to chtělo hodně vytrvalosti a dělání videí několik let, než se člověk stal relevantním. Samozřejmě tu jsou výjimky. Vyděláváte si buď za sledovanost, tudíž za reklamy. Čím více lidí uvidí vaše video (a reklamu) tím více peněz dostanete.
Věci, pro růst účtů

 Twitch – Streamování velice populární záležitost. V podstatě stejné jako YouTube až na to, že se vše odehrává živě. Spousta lidí preferuje radši živý výstup než nahrávání videí. Ať už kvůli možnosti komunikace a interakce s jejich publikem, či kvůli zažívání věcí zároveň s ostatními. Twitch je převážně pro hráče her, ale najdete tam i IRL (in Real life) sekci kde lidé streamují jejich život. Hodně dlouhou dobu, měl Twitch, který patří pod Amazon v podstatě monopol. Ale začali se objevovat další možnosti jako Mixer. Facebook a YouTube také ulehčili streamování her.

 Instagram – Slouží na více, než je přidávání fotek z dovolené, či videí z klubů. Slavní lidé se spoustou followerů, vydělávají peníze za placené příspěvky. Vyfotí nové hodinky, dají do stories novou oblíbenou kosmetiku a tak dále. Ne každý reklamu označí, takže nikdy nevíte, jestli zrovna koukáte na reklamu, či je to doopravdy oblíbený produkt. To už záleží na osobnosti daného člověka.

Na závěr bych chtěl říct, že většina lidí nemá pouze jeden příjem, ale kombinaci několika. Ať už YouTube + Instagram, nebo jinak. Možností je samozřejmě mnoho a pořád vznikají další. Stačí mít jen nápad a můžete vždy prorazit. Na spoustě stránkách a platformách