Když potřebuje podnikatel peníze


Stejně jako mohou obyčejného zaměstnance kdykoliv propustit z práce, přeřadit ho na hůře placené místo nebo tohoto může potkat delší nemoc či jiná ztráta příjmů, nemá nic jisté ani soukromý podnikatel. Ten pochopitelně sám sebe sotva ze své firmy vyhodí, jenže je na této existenčně závislý a jakmile mu tato přestane dostatečně prosperovat, má smůlu.peníze a mobil
Když se v podnikání přestane dařit, má to takový soukromník rázem hodně těžké. Musí sehnat peníze na to, aby udržel firmu v chodu, musí z něčeho hradit všechny povinné odvody a – má-li je – vyplácet mzdy zaměstnancům. Pak jsou tu třeba i dodavatelé, kteří chtějí dostat zaplaceno, jsou tu i obchodní partneři, externisté a co já vím, kdo všechno ještě. A všem musí dotyčný podnikatel platit. Bez ohledu na to, že mu jeho podnik nevydělá třeba ani korunu, ba klidně i prodělává.
A jak se dostat z podobných potíží?
Nejednou to nejde zařídit jinak než vzetím si nějaké půjčky.
Ovšem jaké? Neznalý člověk by automaticky doporučil banku, jenže ti, kdo už vědí své, pochybují. Banky přece mají svá přísná a neměnná pravidla a kvůli těm tu má podobný žadatel v nesnázích jen malou šanci.
A alternativa?
Ta naštěstí existuje. Je to americká nebankovní hypotéka Férová hypotéka, typ půjčky, který zachraňuje i ty nejhůře vypadající žadatele. U této totiž nevadí právě ty nedostatky, jež podobní podnikatelé v nesnázích mívají. Nevadí tu ani špatně vypadající daňová přiznání, ani příliš nízké příjmy, ani záznamy v registrech dlužníků, ba ani exekuce a jiné komplikace. Protože i zde se sice žádá záruka, že budou půjčené peníze vráceny, ta ale vypadá docela jinak.sloupečky mincí
Žadatel tu zkrátka musí dát do zástavy nemovitost a prokázat schopnost splácet. A jakmile je poskytovatel půjčky v tomto ohledu uspokojen, nic nebrání tomu, aby dotyčný podnikatel dostal potřebnou půjčku. Klidně i za těch nejoptimálnějších podmínek, jaké si jen lze e představit.
A co si přát víc?