Opravdovou hodnotou se stává společný čas. Žijme spolu jako na dovolené


Zpomalený čas

Vlády nařizují drastická opatření, aby se alespoň částečně podařilo dostat virus pod kontrolu. V Čechách platí už několik dní karanténa. Lidé opouštějí domovy jen proto, aby nakoupili nebo jeli do práce. A většinu času spolu tráví doma. Najednou se všechno zpomalilo.

 

Společný_čas

 

Nikdo se za ničím nehoní, lidé si začínají vážit svého zdraví a užívají si chvíle s rodinou. Nikdo neví, co bude za týden, za měsíc nebo za rok. Možná že nákaza přišla ve správný čas. Možná jsme si měli uvědomit opravdové hodnoty. Můžete mít peníze, ale pokud nemáte zdraví, jsou vám k ničemu. Už dávno se říká, že zdraví si za peníze nekoupíš, zpívá se to i v písničkách, ale lidé na to stále zapomínají. A pak právě musí přijít nějaký virus z Číny, abychom si uvědomili, že to, co máme, není samozřejmost.

Pravé hodnoty

Hodnotou lidstva se stal majetek. Od mobilních telefonů s nakousnutým jablkem, přes domy s bazénem, po exotické dovolené na druhé straně světa. Paní učitelka se zeptá po letních prázdninách dětí, kde byly na dovolené. Většina dětí samozřejmě u moře, jen několik málo buď nikde, nebo v Čechách u rybníka. A právě tyto děti se stanou centrem posměchu ostatních. A nikdo už nezjišťuje, že třetina rodičů, kteří vzali své ratolesti k moři, si musela na dovolenou půjčit. Jen aby v září mohli říct: My jsme byli u moře.

Jak má vypadat dovolená

Podstatou dovolené je rodinná sounáležitost. To že dovolenou trávíme spolu, chodíme na výlety, koupeme se, sportujeme, je moc důležité. Vznikají totiž společné vzpomínky a rodinné vztahy jsou pevnější. Chvíle, které strávíme spolu, jsou k nezaplacení. Hlavní je, že jsme rodina. Nikdo z nás nemusí do práce a my si můžeme užívat opravdový společný život.

Portugalsko_Lisabon

Tip kam vyrazit

Až skončí pandemie, vezměte rodinu na dovolenou do portugalského hlavního města Lisabon.

Je to okouzlující metropole s půl milionem obyvatel, která vás nevyjde draho. Čekají vám nádherné výhledy, koupání v Atlantiku, kuchyně pro gurmány a živá hudba v ulicích. Určitě vás v tomto západoevropském městě čekají nezapomenutelné zážitky. A dostanete se tam levně a pohodlně z Prahy. Mrkněte na levneletenky.cz z Prahy do Lisabonu.

A jak trávíte dovolenou vy? Po kolika dnech si lezete na nervy?