Proč poslouchat podcasty?


Pokud patříte mezi ty, kteří svůj čas na internetu nechtějí obětovat nějaké nesmysluplné a samoúčelné činnost, ale raději internet využíváte k sebevzdělávání a seberozvoji, můžeme Vám jedině pogratulovat. Taková aktivita Vám nejen poskytne nějaké smysluplné a rozumné trávení volného času, ale také se díky ní budete rozvíjet jak rozumově, tak i případně duševně či duchovně. U různých zajímavých článků, rozhovorů či jiných pojednáních však může být úmorné soustředit se po delší dobu na čtení složitějšího textu. Řešení může být v podobě poslouchání podcastů.

poslouchání ze sluchátek

Typů je přehršel, nicméně ve většině případů se však jedná o rozhovor mezi dvěma či více lidmi na nějaké dané téma. Existují o kultuře, vědě, technice, duchovnu, seberozvoji, či se může jednak i o obyčejný interview nějaké známější a zajímavé osobnosti. V případě rozhovoru s nějakou osobností přináší výhodu toho, že v hlase hosta můžete přímo slyšet, s jakým emocionálním zabarvením odpovídá – tón hlasu toho často může prozradit doopravdy mnoho. Někteří lidé mají navíc tak příjemný hlas, který se dá poslouchat i kupříkladu jako ASMR nebo jako „pohádka před spaním“.

 

Výhoda spočívá i v tom, že ho můžete poslouchat i tehdy, kdy se musíte soustředit i na něco jiného nebo zrovna moc není příležitost na čtení – můžete ho tedy poslouchat při práci na počítači, procházce, na cestě do práce/školy, jízdě MHD/autem, prostě pokaždé, kdy musíte pozornost věnovat i něčemu jinému.

studiový mikrofon

Co se týče platforem s podcasty, dobře Vám mohou posloužit především stránky různých rádií, kde se archivují jak starší odvysílané pořady, tak i pořady, které se ani v rádiu případně nevysílají. Jako nejlepší platforma s nimi si však u nás stojí Spotify – je to aplikace, kterou si může se stáhnout do mobilu a poslouchat na ní nejen hudbu, ale i případné zmíněné podcasty či ASMR. Výhodou u něj je to, že můžete odebírat různé kanály, a tak Vám žádný nový neuteče. Na Spotify můžete najít i kanály různých zmíněných rádií, ale i samostatné kanály, které nahrávají obsah převážně pro Spotify a fungují z velké části na něm.