Nezařazené

Muži jsou dosud neprobádanou nádobou

Mužské tělo je pro některé z nás věčnou hádankou, neustále se objevují nové podněty ke zkoumání.

Nevěra – mezilidské a partnerské vztahy jsou zdrojem tolika problémů, že se jimi zabývají psychologové a psychiatři ve více než 70 procentech svého času. Největší podíl tohoto procesu tvoří nevěra, zvláště ta mužská. Muži mají navíc od přírody v genech zakódován pud zachování rodu, jsou intuitivně směřování k rozšíření svého genetického kódu mezi co nejvíce nositelek. Zajímavé však je, že tento spíše zvířecí pud ovlivňuje inteligenční kvocient, muži, kteří jsou svým partnerkám věrní a udržují stabilní láskyplný vztah s jednou ženou, mají zpravidla vyšší IQ, než promiskuitní jedinci.
fotograf na sněhu

Lhaní – Dětem je již odmalička vštěpováno, že lhát se nemá, přesto se dospělí nechovají zrovna důsledně podle tohoto mustru. Svým dětem nejsou nejlepším vzorem zvláště muži, kteří dle sociologických průzkumů lžou až sedmkrát častěji, než jejich protějšky.

Vysoké podpatky – jen málokterému muži se příčí vidět ženu obutou do bot s vyšším podpatkem, opticky se tím prodlužuje délka nohou a zároveň zvýrazňuje kotník – jeden ze sexy symbolů ženského těla. Zajímavý je pohled do historie, boty na vyšších podpatcích byly totiž před staletími výsadou šlechty a především mužů. Ti dávali svým poddaným jasně najevo, kdo je nadřazený. Oba jevy, jak nadřazenost, tak i vysoké podpatky se dochovaly dodnes.
zrzek v košili

Varlata – překvapivé je, že stále přibližně polovina populace vůbec netuší, proč jsou varlata umístěna mimo tělesný korpus. Někteří lidé se dokonce domnívají, že je to kvůli symbolu vznešenosti a mužství, aby byl výrazný a majestátně trčel do prostoru stejně jako penis. To je samozřejmě nesmysl, tím pravým důvodem je nižší tělesná teplota ve varlatech, spermie by totiž u teplokrevných živočichů nemohly dlouho přežívat při teplotě 36,5 stupně Celsia.


Mohlo by se vám také líbit...