Firmy

Firma roku

Jedna z nejznámějších podnikatelských soutěží roku už zná své výherce pro letošní rok. Je jimi firma VÚTS, která sídlí v Libereckém kraji. Firma podniká ve strojírenské technice a výzkumu. Tato akce je realizována přes Hospodářské noviny. Zároveň jí také sponzoruje Vodafone a Moneta.  Tento titul může získat jakákoliv česká firma, která splňuje určité požadavky:

1)      Společnost je alespoň dvouletá

2)      Firma podniká v České republice

3)      Obrat nepřesáhne 1,5 mld.

4)      Firma není v insolvenci atd.

desky s papíry
Samozřejmě nezáleží na oblasti podnikání daného subjektu. Všechny firmy jsou zde posuzovány stejně. Pakliže má firma zájem účast, jednoduše se zapíše do krajského kola. Zde zástupci firmy odpovídají na otázky ohledně účetnictví, hospodaření a podobně. V regionálním kole se pak posuzuje 10 vybraných zájemců. V republikovém kole je jich už jen 14. Z těchto 14 vybere odborná porota konečného vítěze. Na hodnocení má vliv mnoho faktorů. Například jak se představitelé firmy prezentují a jak jejich firma přispívá k celkovému rozvoji dané oblasti podnikání.

Za Prahu tento rok uspěla firma tvořící software – ABRA Software a firma EBUU. ABRA Software nabízí klientům informační softwary na míru bez ohledu na obor podnikání firmy či její velikost. EDUU je oproti tomu firma, která se zabývá půjčováním a výměnou dětského oblečení. Pozoruhodné je na této firmě to, co stálo za jejím vznikem. Zakladatelka Kristýna Farkašová byla na mateřské dovolené a potýkala se s neustálím problémem kupování nového oblečení, jelikož jak všichni víme, děti rostou jako z vody. Rozhodla se tedy založit službu, díky které by mohli maminky oblečení navzájem vyměňovat a ušetřit si tak čas a nervi. Neotřelý nápad, který se zakladatelce vyplatil.
žena na recepci

Ne ovšem všechny nápady a plány firem, které se zúčastnili této soutěže končí dobře. Své o tom ví podnikatel Jiří Mikula, který vyhrál ocenění Firma roku za rok 2015. Jeho pekárny se v té době těšili velké oblibě. O dva roky později ovšem začala mít firma velké finanční problémy a v současné době je v insolvenci.

Mohlo by se vám také líbit...