Hry

Hry na zločince

Hráli jste si jako malí na policajty a zloděje? Ačkoliv nám morální kompas napovídá, že krást a ubližovat se nemá, stejně nějaká naše malá, temná část ví, že by si to ráda zkusila. Ne doopravdy, jen jako fantazii. Třeba pomocí videohry. A to je přece možné, nebo ne? Videohry, ve kterých se můžete na chvíli stát zločincem jsou na trhu už pěknou řádku let, a vyzkoušet si je může každý, kdo má na čem hrát, a najde si volný čas. Které to jsou?

Thief simulator

Tak nejprve tu na zloděje. Ačkoliv se jedná o starší hru, stále má něco do sebe. Hra je ve 3d provedení, a vypadá vážně realisticky. Hrajete z pohledu první osoby, a o to víc se tato hra stává reálná. V těle malého zlodějíčka nejprve na pokyny tajemného zaměstnavatele vykrádáte domy, a loupíte vše, co má alespoň nějakou malou hodnotu. Věci pak prodáváte, a získáváte jak peníze, tak zkušenosti. Obojí budete potřebovat, abyste dokázali odemykat lepší zámky, sledovat své oběti, a pořizovat si lepší náčiní. Od vykrádání malých domků se dostanete až k vilám, kde už je doopravdy co krást. Pozor ale na policii, a také na kamery, kterými jsou tyto vily střeženy. Musíte také vědět, kdy v domě nikdo není, a kdy a kde se smíte pohybovat. Celou dobu jste v kontaktu s někým, kdo vám zadává úkoly, a napovídá, co kde lze ukrást. A jak celá hra končí? Na to si musíte přijít sami.

vykrádání domu

Dexter: the game

Znáte knihy, nebo seriál s názvem Dexter? Jedná se o příběhy z pohledu sériového vraha, který tak nějak pracuje jako forenzní analytik pro policii, a z policejní rodiny i pochází. Nic však není takové, jaké se zdá. Tento charismatický muž byl totiž adoptován policejním důstojníkem poté, co jeho matku rozřezali na kousky přímo před jeho očima, a on seděl několik dlouhých dní v její krvi. Tak se dostáváme do psychopatické mysli sériového vraha, jehož obětmi jsou pouze zlí lidé, a který sám nezná celý příběh. Pomůžete mu jej rozluštit? V této hře si to můžete vyzkoušet.

krev v umyvadle

Mafia

Nestárnoucí klasika, které se už dostalo několik pokračování. Hra Mafia. Ano správně, tato hra se zakládá na časech, kdy mafiáni nenápadně okupovali město, a vše si řešili po svém. Na začátku budete pouhým taxikářem, kterému se však jednou dostane nabídky, která se neodmítá. Za nedlouho se z vás stane člen nechvalně známé organizace, jejíž úkoly budou čím dál náročnější, a vy si tak budete muset klást otázku, zda to co děláte, je skutečně správné. Stojíte opravdu na správné straně? 

Mohlo by se vám také líbit...