Hobby

Co musí splňovat provozovna autodílny?

Také pod kapotou svého automobilu trávíte až nebezpečně hodně času? Možná je ten správný čas z této záliby vytvořit výdělečný business a otevřít si vlastní autodílnu. Vůbec přitom nezáleží, zda patříte mezi nadšené amatéry nebo pochází z řad zkušených automechaniků. Není konečně na čase vzít svůj život do vlastních rukou a odvádět záslužnou práci. Vlastní autoservis je však živnost jako každá jiná, podléhá tedy i celé řadě nařízení, které je potřeba splnit. Pojďme si nyní připomenout ty nejdůležitější z nich.

Interiér autodílny

Nejnáročnější bude hledání odpovídajících prostor. Ty by měly být v dostatečné vzdálenosti od obytných a kancelářských budov. Případný hluk nebo zápach by mohl být trnem v oku nejednomu nájemci. Prostory navíc musí být zkolaudovány dle platného stavebního zákona a za podobným účelem, který zde bude vykonáván. Provozovna musí plnit veškeré technické, bezpečnostní a hygienické normy. Následně musí být určena odpovídající osoba, která bude za provozovnu odpovídat. Nově vzniklá provozovna musí být následně vhodným způsobem označena. Autoservis potřebuje v blízkosti dostatek parkovacích míst, na to nezapomínejte.

Jak je to s vybavením autoservisu?

Výčet vybavení se odvíjí od finančních možnostech provozovny či od vlastních preferencí. Kvalitní vybavení však zlepšuje nabízené služby a šetří čas. Základní vybavení asi není zapotřebí nijak dlouze představovat. Patří sem třeba plnička kapalin, hydraulický zvedák, různé ruční nářadí v čele se šroubováky či stavitelným výstružníkem, náhradní díly atd.

Brzdový kotouč

Vězte, že kvalitní vybavení pomůže přilákat i početnější klientelu. Konkurence je v tomto oboru poměrně vysoká a kvalitně odvedená práce či služby, které jinde nenabízí, jsou tou správnou cestou. Nezapomínejte při své živnosti i na ekologie a životní prostředí, které je zapotřebí chránit.

Mohlo by se vám také líbit...