Nakupování

Jak je to s kouřením ve společnosti?

Kouření dříve bylo vnímáno ve společnosti úplně jinak než dnes. Pamatujete si doby, kdy bylo naprosto běžné, že jste si mohli zapálit cigaretu kdekoliv jste chtěli?

Dnes už se to zdá neuvěřitelné, ale dříve se například kouřilo v letadle, v kině, v divadle, a to naprosto běžně. To nemluvíme o kouření v restauracích a hospůdkách. To ještě donedávna bylo stále povoleno, ale dnes už si na žádném veřejném místě nezapálíte. Kouření v dopravních prostředcích je přísně zapovězené, hlavně v letadle. Špatně uhašený nedopalek by mohl způsobit požár, a pořád v 10 000 metrech nad zemí opravdu zažít nechcete. Stejně tak už si dnes neumíme představit, že bychom si jen tak zapálili v kině, divadle a svým kouřem obtěžovali ostatní.

cigareta

Mnoho lidí se špatně smiřovalo s tím, že je v restauracích a podobných podnicích kouření již zapovězené. Pro mnoha lidí byl zvyk, že si večer zašli na pivo a k tomu si dopřáli pár cigaret. Stejně tak, kdykoliv šli na kávu. Pořád sice máme zahrádky, kde je ve většině případů povoleno kouřit. Ale ty nejsou otevřené po celý rok. Jakmile se ochladí, zahrádky se zavřou a budeme muset zase počkat, až se po novém roce oteplí. Co ale dělat, když si chcete i tak vychutnat ve společnosti cigaretu, ale nechcete porušovat pravidla, nebo nechcete zápachem z cigaret obtěžovat ostatní?

vapování

Můžete zvolit elektronické cigarety, neboli vape. Nemusíte se bát, že by vás vyšli dražší než klasické cigarety, právě naopak. Dnes už seženete vape levně tak, že vyjdou o dost levněji než papírové cigarety, které neustále zdražují. Každý rok stojí krabička cigaret v průměru až o 10 Kč více, což je opravdu hodně. Elektronické cigarety jsou v mnoha podnicích povoleny i v uzavřených prostorech. V kinech a divadlech si je sice stále nebudete moci vychutnat, ani v dopravních prostředcích, ale elektronické cigarety mají ve společnosti mnohem větší volnost než klasické cigarety.

Mohlo by se vám také líbit...