Elektro

Káva jako z kavárny v domácích podmínkách? Jak vybrat ideální kávovar?

Už vám nechutná instantní káva, kterou jen zalejete horkou vodou a máte hotovo? Chcete si vychutnat opravdu kvalitní kávu i doma? Jak vybrat kávovar? 

Káva jako z kavárny v domácích podmínkách? Jak vybrat ideální kávovar? 

Jste milovníky kávy ale doma si děláte tak maximálně instantní kávu? Asi každý si doma po ránu vaří nejdříve kávu, instantní kávu stačí zalít horkou vodou z rychlovarné konvice a je hotovo, ale možná už vám tohle nestačí. Chcete více? Chcete si i doma dát dobrou a voňavou kávu, která skutečně chutná dobře, jako vaše oblíbená káva z kavárny? Pak není nic jednoduššího, než jít a pořídit si i domů kávovar. Jenže není to tak snadné, hlavně, když nevíte, jaký si vlastně vybrat. Na trhu totiž naleznete tolik kávovarů, že nejspíš nebudete vědět, po kterém sáhnout dřív. 

šálek kávy

Nejjednodušší řešení 

Tím nejjednodušším řešením je dnes asi pořízení espressovače na kapsle. Tyhle malé kávovary totiž doma můžete mít kdekoliv na kuchyňské lince, šetří místo, dají se také pořídit za velmi slušnou cenu a jejich ovládání je neskutečně jednoduché. Díky speciálním kapslím si pak můžete kdykoliv připravit různé druhy kávy a to za pár sekund. Stačí kapsli vložit do kávovaru a za chvíli je hotovo, o nic dalšího se nemusíte starat. Jedinou nevýhodou je, že musíte neustále dokupovat kapsle, ty nejsou úplně nejlevnější, za to ale budete mít obrovský výběr. Navíc kávovary na kapsle jsou dneska nesmírně populární a to i proto, že se v nich dá kromě kávy připravit třeba i horká čokoláda pro děti. No a co se týče údržby, nebudete mít skutečně žádnou práci. Snadné a jednoduché je totiž nejen ovládání ale i údržba. Použité kapsle stačí vyhodit a je to.

pákový kávovar

Pro opravdové gurmány 

Jenže pokud patříte mezi opravdové milovníky kávy, kapsle vás patrně neuspokojí. Pokud si toužíte připravit kávu od základu, tedy chcete pracovat s namletou kávou nebo si dokonce chcete i umlít kávu sami, je lepší zainvestovat a pořídit si kávovary právě na mletou kávu. Máte na výběr z dvou modelů, pákové espressovače jsou levnější, ale kávu nenamelou, za to plně automatické espressovače udělají úplně všechno a výsledek pak stojí opravdu za to. Pro přípravu čerstvé kávy jsou skvělé i moka konvičky, ty navíc pořídíte velmi levně. 

Je hodně možností, jak si dopřát výbornou kávu i doma. 

Mohlo by se vám také líbit...