Dům a byt

Mobilní domy Lavaro House

Mobilheim neboli mobilní dům je dnes jednou z nejdostupnějších cest, jak si pořídit vlastní bydlení. Již dávno se nejedná pouze o jakési bunkry či rekreační zařízení, v nichž lze obývat pouze za teplejšího počasí. Dnešní typy se totiž vyrábí tak, aby v našich podmínkách byly obyvatelné celoročně. Jejich příznivá cena (oproti klasickým domům a bytům) pak stojí za jejich stále větší oblibou.

time-tunnel-1744874_960_720

Velký výběr mobilheimů nabízí také společnost Lavarohouse s.r.o., která působí hned ve třech lokalitách u nás. Je jí Praha (obec Vestec), Brno (obec Křižanovice) a Hradec Králové (obec Sadová). Tyto tři prodejní centra nabízí hned několik řad nových domovů:

  • LAVARO

Tato řada nabízí mobilheimy o velikosti pohybující se kolem 50 m2 a ceně zhruba kolem jednoho milionu. Všechny jsou obyvatelné celoročně a sestávají z 1 až 4 pokojů. K mání je nyní například Lavaro House 2 Praha Lavarohouse, který označuje jednodušší, byť velmi příjemně vyhlížející stavbu.

  • PLATINUM

Dřevostavby různých rozměrů a různých počtů pokojů. Jsou celoroční, jejich cena se odvíjí dle rozlohy, je o něco vyšší než u předchozího typu. Pro získání více prostoru je v nabídce například jednopodlažní rodinný dům Platinum 1, který vznikl spojením dvou modulů do tvaru písmene L.

  • GRANDE

Nově připravovaná řada pro náročnější klienty. Domy vypadají luxusněji než u předchozích typů, jejich rozloha se bude pohybovat od 100 m2 nahoru. Tomu samozřejmě bude odpovídat také cena dosahující bezmála 10 milionů.

  • RELAX

Nízkoenergetické domy Relax jsou správnou volbou pro ty, jež chtějí bydlet, ale omezuje je jejich rozpočet. Jsou taktéž celoroční, zvenku stavba vyhlíží střídměji. Na jejich pořízení lze zažádat o hypotéku.

approved-29149_960_720

Jaké jsou výhody bydlení v mobilheimech? Již jsme narazili na jednu, kterou představuje mnohem nižší pořizovací cena. Klasické mobilní domy jsou navíc vyráběny podle technických norem vztahujících se k obytným vozidlům – není proto nutné mít stavební povolení. Další výhodou je, že pokud vás omrzí jedna lokalita, snadno se přesunete do další (za použití speciální techniky a vozidla v odpovídající velikosti). Provozní náklady na jejich provoz jsou velmi nízké, takže ušetříte nejen při koupi, ale také při užívání, přičemž životnost celého projektu je velmi dlouhá.

Zde jsou také nevýhody: pokud ovšem budete chtít mít trvalé bydliště v obytném domu, musíte o stavební povolení stejně zažádat. Další, která ale může být při pořízení velmi zásadní, je to, že není možné na většinu z nich využít hypotéku.

Mohlo by se vám také líbit...