Dům a byt

Tipy, díky kterým získáte více úsporného místa v koupelně

Často se může stát, že i v prakticky zařízené koupelně, můžeme dojít do stavu, kdy nám přijde, že je prostor přeplněný. Najednou nemáme dostatek úložných prostorů pro nově zakoupené věci a přemýšlíme jak přeorganizovat celou koupelnu, aby vyhovovala našim standardům.
 Řešení úložných prostor
1.       Ponechte jen věci, které do koupelny skutečně patří
V koupelně necháváme poměrně často i věci, které do koupelny nepatří. Navíc právě teplé a vlhké prostředí není to nejlepší místo na skladování. Jedná se zejména o nejrůznější léky, které bychom měli skladovat hlavně v suchu a pokojové teplotě. Vlhkost ale nedělá dobře ani dekorativní kosmetice, která se vlivem vlhkosti může rychleji kazit.
 
Stejně je to tak i s mokrými ručníky, které přispívají ještě ke zvýšení vlhkosti v koupelně. Raději proto v letním období nechte ručníky uschnout venku na sluníčku. Nedoporučuje se v koupelně skladovat ani suché ručníky, i když je najdete na mnoha ilustračních obrázcích nejrůznějších výrobců koupelnových zařízení a doplňků.
 
Jakmile tak z koupelny odnesete vše, co velmi rádo nasává vlhkost, možná si najednou uvědomíte, kolik je najednou v místnosti úložného prostoru.
 
2.       Police, do kterých se hodí úložné zásuvky
Pokud by se vám přeci jenom stalo, že máte stále nedostatek úložného prostoru, porozhlédněte se po policích, do kterých lze umístit úložné zásuvky. Stejně tak v koupelně ještě najdete spoustu místa, na které lze přidělat poličky navíc. Na ty pak stačí dát úložné košíky, do kterých schováte všechny drobnosti, které by jinak byly jen tak pohozené na poličce.
 Malá koupelna
3.       Další skříňky
Výrobci se čím dál častěji potýkají i s minimem prostoru v koupelně, právě proto přicházejí stále častěji na trh s atypickým koupelnovým nábytkem. Najít můžete skříňky, které jsou úzké, ty které lze umístit pod šikmý strop nebo ty, které můžete umístit do nevyužitého prostoru pod umyvadlem.  
 

Mohlo by se vám také líbit...