Nakupování

Ušetřené peníze


Takto je to v každé domácnosti a její velitel pak po roce přijde na to, že stejně platili málo a že se musí ještě doplatit. Což nabourá rodinný rozpočet zase. A tak to jednou dotyčného velitele naštve a rozhodne se učinit tomu přítrž. Ne, nehodí složenky do kanálu a nenapojí se na souseda. Ale osloví nějako firmu, která mu na střechu namontuje alternativní zdroj elektrické energie. Nebuďte hloupí a udělejte totéž. Není to zase tak složité, jak se vypráví. Ovšem je to tak drahé.

montéři

Ovšemže není třeba se toho lekat, protože ne všechno vypadá zpočátku tak divoce. Pro ty ostatní to drahé být mohlo. Protože asi nejednali moudře. Vy takoví nebudete a jistě se podíváte na dotace na solární elektrárny https://www.joyce-energie.cz/co-delame/dotace-na-fotovoltaiku-pro-rodinne-domy/. Ano, to je ta věc, kterou vám nějaká firma namontuje na tu vaši střechu. Nejsou to samozřejmě jen ty panely. Ty se různě propojí dráty, protože jeden panel by vám byl platný jako mrtvému trenýrky, a to vše se pak svede do jediné místnosti, kde jsou další zařízení a hejblátka a aparáty a já nevím co všechno je tam ještě namontováno. To celé vám pak bude do vašeho domu dodávat to, o čem je zde řeč, a to je elektřina.

střešní panely

Není snad nutné rozepisovat co to znamená. Tak především vám tím skončí pravidelné vysoké zálohy pro klasického dodavatele. Nyní jste dodavatelem vy a vy si určíte, kdy a kterou elektřinu budete odebírat. Podle toho si pak sami stanovíte výši záloh, například dvě stě korun. Což je většinou u rodinného domku úspora asi tisíc osm set korun nebo i více. Měsíčně. Což je za rok bratru hodně velká částka, takže lze vidět, že se investice do elektrárny přece jen vyplatila. Navíc ona dotace na solární elektrárny vám velkou část vrací zpět ihned, takže vidíte sami, že to tak strašné nebylo. Udělali jste dobře.

Mohlo by se vám také líbit...