Hobby

Pro vzácné okamžiky a nejlepší přátele

Jak může vzniknout něco, tak výjimečného jako je slivovice? Tento proces zpracování plodů slivoní je znám z historických pramenů už od čtrnáctého století a postupem let se samozřejmě vyvíjel, tak jako byly šlechtěny nové odrůdy slivoní. Tento strom pochází z území Kavkazu a naše území se dostala už v pátém století vysazováním takzvaných odkopů. Nejprve byly ovšem jeho plody poměrně malé a spíše připomínaly dnešní trnky. Tehdy se ponejvíce používaly jako přísada do pokrmů v sušeném stavu, později i jako lék podporující trávení a od zmiňovaného čtrnáctého století se začala ze zkvašeného ovoce destilovat pálenka.
V našem obchodě se setkáte s nabídkou té nejlepší slivovice https://www.lihovarek.cz/slivovice/, kterou lze na současném českém trhu najít. Dáváme si záležet, abychom oslovovali pouze malé palírny, z nich některé si předávají svoje výrobní tajemství již několik generací. Některé palírny se mohou takovými skvosty, jako jsou limitované edice slivovic, vzešlých z původní odrůdy švestky (prunus domestica), s níž se už v našich sadech téměř nesetkáváme z důvodu vymýcení chorobami. Našimi dodavateli jsou firmičky, které zpracovávají jenom to nejvyzrálejší ovoce s velkou cukernatostí. S výrobou tohoto moku se doslova mazlí a vkládají do ní své srdce a dlouhodobé zkušenosti. Do limitovaných edic se řadí i takzvané stařené slivovice, které se po vypálení uloží na dlouhý čas do sudů, ve kterých leželo portské víno, a tím získá narůžovělou barvu. Pálenka ze švestek uchovávaná v dubových sudech má pro změnu barvu zlata a vanilkovou příchuť.Kvetoucí švestka
V naší nabídce naleznete mimo jiné dvacet čtyři položek, jejichž obsahem je vynikající švestkový destilát v různých objemech, obsahu alkoholu a cenovém rozpětí. Věříme, že nákup z našeho obchodu potěší vaše smysly a bude vás provázet ve vzácných i obyčejných chvílích v životě.

Mohlo by se vám také líbit...