Životní styl

Generace lidí a jejich životní styl

Životní styl se po generace mění. Dnešní mládež se liší od minulé a také životní styl dospělé populace je úplně jiný než kdysi. Víceméně i u dětí můžeme pozorovat změnu v životě.
užívání si života

Rozdíly v životě dnes a v minulosti.

Mnoho lidí si říká, že dítě nemůže mít životní styl. Vždyť je přece vedeno rodičem. Právě to, jak je vychováváno napovídá i o jeho budoucím životním stylu. Dnešní děti se velmi liší od těch v minulosti. Především v trávená volného času. Kdysi si děti hráli venku na hřišti, s ostatními dětmi. Dnešní děti hlavně myslí na to, jakou hru si na počítači nebo tabletu zahrají, až přijdou domů ze školy.  Ne všechny jsou takové, ale většina bohužel žije takto. Na vině jsou hlavně rodiče, neboť velké množství svého času tráví v práci a na děti pak už jim nezbývá mnoho času. V minulých letech děti musely pomáhat rodičům v domácnosti, většinou matky byly s dětmi doma a otcové pracovali, aby uživili rodinu. Děti byly vedené přísnou výchovou.
Mladí lidé dnešní doby se vyznačují volností. Nepřejí si být ničím svázáni. Upřednostňují život na volné noze, než aby sena něco upínali. Ať už to je prací nebo ve vztahu. Čím se tedy liší od mladých v minulosti? Především v pracovním nasazení a určité disciplíně. Kdysi všichni, kteří dostudovali, šli hned do práce. Bylo zvykem co nejdříve se vázat, oženit se, vdát se.
I generace dospělých se velmi liší. Dnešní doba je charakteristická neustálým spěchem.
trávení volného času
Každý se stále za něčím žene. Ať už je to kariéra, lepší zaměstnání nebo jen tak za penězi, aby měli lepší život. Důsledkem toho pak vznikají různé civilizační choroby, jako je stres, cukrovka, psychické problémy. Tato uspěchaná doba nás nutí být svým způsobem otroky. To znamená neustále pracovat na úkor volného času a mít více peněz. I starší generace se velmi liší od minulosti. Někteří se snaží jít s dobou, chodí na různé kurzy výpočetní techniky. Nebo si na druhou stranu užívají peníze v důchodu a cestují.

Mohlo by se vám také líbit...