Životní styl

Ta správná péče

Naše tělo a naše zdraví je to nejcennější, co máme. Musíme se tedy podle toho k sobě i umět chovat. Všechno to pramení z celkové spokojenosti člověka, která souvisí hned s několika aspekty. Všichni známe ten pocit, kdy unavení dorazíme z práce či školy a to poslední, na co máme náladu, je věnování se sami sobě, neboť doma všechno stojí a tak dále, vždyť to znáte… TO je ale špatný přístup, neboť čím více se bude přepínat, tím více nespokojení uvnitř budete a to všechno se projeví na vašem těle fyzickými projevy, kterými můžou být například vrásky, různé vyrážky anebo i chronické bolesti hlavy či zad. Co tedy udělat, aby tomu tak nebylo?
dlaně na břiše
· Udělejte si na sebe čas za každé okolnosti. Musíte mít na paměti, kam by vedlo to, kdybyste dlouhodobě setrvali v tom šíleném tempu, jakým náš život na tomto světě plyne. Vedlo by to k brzkému kolapsu, jehož následky by byly opravdu katastrofální, takže si minimálně dvacet minut každý den vyhraňte jen pro své já a své tělo.
· Nebojte si dělat radost. Každý si něco neustále zakazujeme a odříkáme. Ano, je to správné, ale občas se člověk musí umět odměnit – například za úspěšný den v práci a podobně. Vaše motivace do zaměstnání bude o to větší a vaše výkony se také mnohem zlepší.
· Cvičte a pravidelně se hýbejte. Když budete trávit dostatek svého volného času na čerstvém vzduchu, tak se vaše tělo dostatečně okysličí a budete se cítit mnohem méně unaveně, než tomu tak je, když běháte jen z práce domů a zpět.
stříkačka a léky
· Upravte svůj jídelníček tak, aby v něm byly zastoupeny opravdu všechny důležité živiny pro naše tělo, z kterých můžete čerpat zásoby na celý den.
Když se budete dostatečně starat o své nitro a svou vnitřní spokojenost, tak se to velmi brzo projeví i na tom zevnějšku, neboť ve zdravém těle zdravý duch, takže na to nezapomínejte a uvidíte, že budete brzo šťastní jako nikdy.

Mohlo by se vám také líbit...