Nakupování

Gripy je třeba volit s ohledem na motocykl

Správný úchop je důležitý nejenom na kole, ale také na motorce. Právě to, jak se vám drží řídítka, se nemalou měrou projeví na tom, jaký máte pocit z jízdy. Proto byste neměli zanedbávat stav vašich rukojetí. Pokud jste však již uznali, že je čas na výměnu, bude pro vás nejlepší zainvestovat do kvalitních gripů. V současné době je nabídka těchto doplňku pro motorku naprosto nepřeberná. Existují však základní typy, mezi kterými lze vybírat:

  • Gumová varianta = zpravidla nejlevnější modely, u kterých je třeba myslet na správnost uchybení, což usnadní kovové objímky
  • Kovová varianta = varianta vhodná spíše pro stylověji směřované motocykly
  • Vyhřívaná varianta = oceníte zejména v zimních měsících a chladnějších dnech, kdy nebude moci nastat situace, že byste měli ruce studené a necitlivé

řidítka kola

U poslední možnosti se nyní na chvíli zastavíte. Je totiž třeba připomenout, že právě prochladlé ruce jsou velmi necitlivé, což na motorce je krajně nežádoucí. Chcete mít totiž stále bystré reakce, navíc musíte mít stoprocentně kontakt s řídítky, abyste mohli svůj stroj naplno ovládat. I proto jsou vyhřívané gripy tolik oblíbené. Nejsou sice na pořízení zrovna levné, avšak ta investice za to pohodlí rozhodně stojí.

U levných variantách nečekejte zázraky

Obecně platí, že čím levnější variantu zvolíte, tím větší trápení s nimi budete dříve nebo později mít. Levné gripy jsou totiž charakteristické nekvalitním materiálem, což lze poznat už třeba při montáži na řídítka. Nebude se vám dobře nasazovat, a jakmile je přece jenom nasadíte, zjistíte, že na řídítka třeba vůbec nepadnou, a třeba i to, že se protáčí.

jízda na kole

Oproti tomu značkové nebo ověřené výrobky se mohou chlubit kvalitními materiály, díky čemuž nebude problémem ani montáž, ani následné používání. Svůj motocykl pak budete ovládat s jistotu, a to navíc při zachování nejenom úchopu, ale také pohodlí.

Mohlo by se vám také líbit...