Ekonomika

Jak počítá u produktu americká hypotéka kalkulačka

Není pochyb o tom, že snad každý sní o vlastním bydlení, ať už je to dům nebo byt. A je to samozřejmé, koneckonců bydlení ve vlastním má značnou řadu výhod, z nichž ta zdaleka ne nejmenší je ta, že vás nemohou vystěhovat.

Je však také fakt, že ceny nemovitostí rozhodně nejsou nízké, a jen malá část populace má na to, aby si mohla nějakou, byť tu nejlevnější, například malý byteček na malém městě či na vesnici, koupit.

hypoteka1

Naštěstí je tu řešení. Tím je hypotéka, což je účelová půjčka na koupi konkrétní předem dané nemovitosti. Poskytují ji jak bankovní, tak nebankovní společnosti a jejich účelem je poskytnout možnost mít vlastní bydlení i lidem, kteří by na ně jinak neměli. Ti mohou danou nemovitost ihned po koupi využívat, ačkoliv samozřejmě musí splácet danou částku po dohodnutou dobu.

Jak ale zjistíme, zda nám bude žádost o hypotéku schválena? A pokud ano, kolik budeme platit měsíčně, a po jak dlouhou dobu? Odpověď nám může přinést hypoteční kalkulačka. Jedná se o program, který najdeme na webových stránkách skoro každé firmy, která hypotéky poskytuje.

Funguje v podstatě tak, že tam zadáte dané údaje a automaticky se vám vypočte, zda bude vaše žádost přijata a kolik, případně po jakou dobu budete splácet.

hypoteka2

Je samozřejmé, že vzhledem k tomu, že každá firma má jiné podmínky, například jiné výše úroků a jiné poplatky, nelze ji použít pro jinou společnost. A to samé platí i o jednotlivých produktech. Například pokud nás zajímá americká hypotéka kalkulačka, nejde ji pak použít na jiný typ.

A co vše se tam tedy zadává? Předně je to cena dané nemovitosti. Dále výše vašeho příjmu či příjmu domácnosti, pokud si ji chcete vzít na sebe jako manželé. Dále pak preferovanou dobu splácení či výši splátek. Následně vám systém vyjede výsledek, který vašim požadavkům odpovídá nejvíce.

V každém případě však mějte na paměti, že to, co vám kalkulačka ukáže, není rozhodně závazné a hodnoty, které vám pak řeknou při podání žádosti, mohou být jiné. Přesto to poskytuje poměrně dobrý obraz toho, co čekat.

Mohlo by se vám také líbit...