Nezařazené

Kdo platí na prvním rande?

První rande. Jak vzrušující. Každá žena chce být krásná, každý muž chce oslnit. A přesto je zde mnoho prostoru pro faux pas. Například mnoho žen i mužů řeší otázku: Kdo má platit útratu na prvním rande? V tomto ohledu panují různé .

Dříve to bylo snadné. Platil muž. Pokud snad neplatil, bylo to pro dívku znamením, že od takového dál. Mělo to určitou logiku. Dříve byl živitel rodiny především muž, a ochotou zaplatit útratu dával najevo, že je schopen se v budoucnosti o ženu a potomky postarat. V současné době ovšem platí rovnost pohlaví a žena v příjmech za mužem nezaostává. Naopak žena, která za sebe nechává, vždy platit muže dává najevo, že je buď zlatokopka, nebo submisivní osobnost.
Neznamená to, že se o útratu musí nutně dělit, aby vše bylo genderově vyvážené. Záleží na domluvě. Což je samozřejmě poměrně obtížné. Je trochu divné hned po úvodu říct: Hele, domluvíme se, že každý zaplatí za sebe. Jak tedy situaci řešit?

Muž by měl být gentleman

To, že v současné době se očekává genderová vyváženost, ještě neznamená, že se neočekává, že by se muž měl chovat jako gentleman. To znamená, že se samozřejmě nabídne, že útratu zaplatí. Žena může reagovat buď tím, že řekne, že si svou útratu zaplatí sama, případně může nabídku přijmout, ale hodí se slíbit, že příště zve ona a svůj slib by měla dodržet.

zamilovaný pár

Placení ve vztahu je vždy takové poměrně kontroverzní. Například se může stát, že dívka po maturitě nastoupí do zaměstnání a chlapec studuje vysokou školu. Nezřídka se tak stává, že dívka doslova živí studenta s tím, že jí to časem vynahradí. Poměrně často se však stává, že vztah se rozpadne a dívka se cítí podvedena. Je to možná cynické, ale dívky by v tomto ohledu neměly být až příliš velkorysé a měli by si uvědomit, že jsou to rodiče, kteří mají vyživovací povinnost. Samozřejmě to platí i v opačném případe.

Ve vztahu by mělo platit,přijímám a dávám. Obojí by mělo být v symbióze. Pokud je to nevyrovnané, něco asi není tak docela v pořádku a je na místě se zamyslet.

Mohlo by se vám také líbit...