Když dojde ke ztrátě někoho blízkého, je to většinou šok. Málokdo počítá s tím, že ztratí někoho blízkého. Jakmile tato událost nastane, člověk zjistí, že vlastně nemá ani chvilku klidu na to, aby se se ztrátou nějak vyrovnal. Většinou je potřeba začít situací rychle řešit například na úřadech. Je potřeba oznámit úmrtí člověka na všech místech, kde by mohlo bez ohlášení dojít k nějakému problému. I když žijeme v jednadvacátém století, a spoustu věcí můžeme udělat online, úřady spolu nekomunikují, a tudíž musíte úřady oběhat osobně. Navíc musíte úmrtí ohlásit i u dodavatelů energií, aby věděli, že se případně energie budou přepisovat a nebo odhlašovat.
Samostatnou kapitolou je vypravování pohřbu. Zajistit pohřeb je potřeba co nejdříve, aby se všechno stihlo vyjednat v termínu. Člověku většinou dojde, že ztratil blízkou osobu až právě na pohřbu. Do té doby je mozek zaměstnáván vyřizováním různých povinností, které je potřeba vyřídit co nejdříve, aby nakonec ještě pozůstalí neměli nějaké problémy.
Jednou z věcí, které je potřeba zařídit, je vyklizení bytu po zemřelém. Ať už váš blízký žil v bytě, nebo v domě, bude potřeba ho vyklidit. Jde o to, zda jde o nemovitost, která půjde do dědického řízení, a nebo která je v pronájmu. V případě pronájmu bude chtít majitel nemovitost vyklidit co nejdříve, ale pokud byla nemovitost v osobním vlastnictví, budete muset počkat na skončení dědického řízení.
V každém případě nebývá vyklízení nemovitosti jednoduchou záležitostí. Někteří lidé totiž rádi hromadí věci, a tak je velký problém prokousat se všemi na shromážděnými věcmi a vytřídit to, co se bude schovávat, a to, co se musí vyhodit. Ideální je si na tuto práci najmout firmu, která odpad vyveze za vás. Informujte se u vybrané firmy, a zajistěte si pomoc s vyklízením nemovitosti, abyste měli tuto nepříjemnou povinnost co nejrychleji splněnou.