Zvířata

Domácí mazlíčci

V rodinách s dítětem často vyvstane požadavek dítěte na domácí zvířátko. Nebo si také lidé pořizují zvířata do svých domovů poté, co je například nemohli mít u svých rodičů kvůli třeba alergii.

Nejpopulárnějšími domácími mazlíčky jsou psi a kočky. Dále jsou poměrně hodně rozšíření králíci, morčata, rybičky, či ptáci různých druhů a velikosti. Každé z těchto zvířat vyžaduje jinou péči a také prostor. Nedá se však říct obecně o druhu zvířat, jakou starostlivost potřebuje. Například mezi psy je ještě mnoho poddruhů, kteří se mohou velikostí lišit až o dvě stě procent. Dá se ale říct, že psi mohou být malí, střední a velcí. Mezi velikostmi různých koček takto razantní rozdíl nebývá avšak rozhodně nejsou všechny stejné. To samé platí pro ptáky a rybičky. Morčata mívají vždy stejnou velikost.

hlava kočky

Lidé obvykle tíhnou více k jednomu druhu těchto domácích zvířat, ale myslím si, že tento pocit je zejména založen na osobní zkušenosti, ale zajisté může hrát roli i vnitřní souznění s tímto zvířetem.

Stereotypně se o psech tvrdí, že jsou to nejlepší přátelé člověka a jsou s nimi spojeny přídavná jména jako je věrný a poslušný. Kočky jsou často definovány jako nezávislí tvorové a mají spíše svou hlavu.

Také se říká, že často domácí mazlíček odráží povahu či vzhled svého majitele.

rybičky v akváriu

Domácí zvířata nám ale mohou pomoct s více věcmi, než jen s vizuálním potěšením a pomazlením. Zvířata nám mohou pomoct s indikací zlodějů na našem pozemku, či vycítit blížící se omdlení. K těmto účelům bývají nejčastěji využívání psi. Ke zdravotním potřebám a prevenci úrazů jsou psi vycvičování a bývají s majitelem celý život. Kočky také často dokáží vycítit psychickou nepohodu svého člověka a poté se k němu přitulí a poskytnou pocit blízkosti a bezpečí.

Lidé si pořizují domů zvířata z různých důvodů a nejdůležitější ze všeho je, aby zvíře i člověk byli spokojení.

Mohlo by se vám také líbit...