Zvířata

Chov kotěte

Trénink kotěte na venkovní kočku by zahrnoval zajištění toho, aby kotě zůstalo v bezpečné oblasti, jako je váš dvorek, a přišlo za vámi, když je zavoláte. Kočky se obvykle nezdržují na svém dvorku, protože jsou to teritoriální zvířata a mají určitý poloměr, možná půl míle, to je jejich teritorium a ve kterém se bude vaše kočka toulat. Protože je velmi pravděpodobné, že vaše kočička se bude toulat po svém „území“, to znamená, že pro vaši kočku bude obtížné až nemožné přijít, když ji zavoláte, pokud náhodou nebude v doslechu, když na ni zavoláte (a v tu chvíli bude mít chuť k vám přijít).

m

Měla by být vaše kočička venkovní nebo vnitřní?

Zatímco mnoho lidí věří, že jejich kočky nebudou šťastné, když se nebudou moci toulat venku, statistiky ukazují, že kočky žijí déle, pokud jsou chovány jako domácí mazlíčci. Pokud mají kočky povoleno toulat se venku, jsou vystaveny predátorům (hrozná možnost), dostávají se do bojů s jinými kočkami nebo je dokonce srazí automobil.

Pokud pustíte svou kočku ven, když dorazí k vám domů, bude očekávat, že půjde ven, a vy se pak budete muset vypořádat s kočkou, která vyskočí ze dveří pokaždé, když je otevřete. Kočky se rychle učí návykům, a to včetně chození venku. Pokud však vaše kotě nikdy nebylo puštěno ven, pravděpodobně nebude mít zájem chodit ven, protože bude spokojeno s vnitřním životem, který jste mu poskytli.

Udržujte svou kočku stimulovanou

Pokud chováte svou kočku uvnitř, stále jí můžete nabídnout stimulaci. Umístěte na okna bidýlka, aby se vaše kočička mohla dívat ven na ptáky, motýly a včely. Budou fascinováni pozorováním venku bez nebezpečí spojených s povolením volně se potulovat venku.

Kromě toho, že poskytujete své kočičce přístup k pozorování venku, je důležité, abyste každý den trávili čas hraním si s kočičkou. Kočky milují vše, co napodobuje loveckou aktivitu, a tak jsou pro vás ukázky pro kočky ideálním způsobem, jak komunikovat s vaší kočkou, zabránit tomu, aby se vaše kočka nudila, a také poskytnout zdravé cvičení.

m

Některé kočky si s vámi ve skutečnosti budou hrát aportovat, takže pokud máte kožešinové myšky nebo podobnou hračku, můžete jim to hodit, aby je mohly aportovat a přinést vám je zpět. Většina koček nebude aportovat tak dychtivě jako psi, ale i to, že se jim hračka (kořist vaší kočky) hodí, aby ji mohly pronásledovat a chytit, vaši kočku zabaví.

Vnitřní kočky jsou zdravější a bezpečnější kočky

I když můžete mít dojem, že své koťátko připravujete tím, že je nenecháte toulat se venku, ve skutečnosti je udržujete v bezpečí a v důsledku toho budou žít déle a zdravěji. Budou velmi šťastnými koťaty, pokud jim poskytnete čas na hraní a budete jim věnovat lásku a pozornost, po které kočky opravdu touží.

Mohlo by se vám také líbit...