Zvířata

Nejoblíbenější domácí mazlíček

Zakrslí králíci jsou jedni z nejoblíbenějších domácích mazlíčků, které si domů přeje nejen malé dítě.

Zakrslých králíků je mnoho druhů. Například hermelín, zakrslý beránek, zakrslý strakáč, zakrslý rex nebo třeba zakrslý saténový králík. Dožívají se kolem 9 let. Jsou velmi hraví, a dokonce se dokážou rychle učit nejen triky, ale i čistotě. Jako je například chození na záchod. Králíci potřebují dostatek pohybu a vašeho kontaktu, aby se necítili osamoceni. Pokud je čas línání, tak je důležité králíkovi pročesávat srst, díky které se zbaví odumřelé srsti. Co se týče drápků, dávejte pozor, aby nebyly moc dlouhé. Tito králíci jsou velmi náchylní k nachlazení či rýmě, proto je dobré je umístit někam, kde je teplo, ale rozhodně ne do průvanu.

zvířata

Čím větší klec, tím lepší. Toho se držte. Je dobré mít i ohrádku, díky které králíkovi prostor pro pohyb zvětšíte. Do klece je důležité dát podestýlku, záchod, misku s jídlem a napáječku (nebo misku s vodou), dále domeček nebo nějaký pelíšek na spaní. Důležitou součástí klece jsou i prolézačky. Na ty nezapomínejte. Pro králíka je důležité seno, které v kleci musí být umístěno. Krmiva pro králíky seženete už hotové.

zvířata

Pokud si vašeho králíka dobře vychováte, je pak i možné si ho brát do postele. Důležité je, že musí být zvyklý vykonávat potřebu do záchodu, a ne někam jinam. Na to si dejte pozor. Existují také popruhy pro králíky, díky kterým můžete vzít králíka ven na čerstvý vzduch. Musíte si však dávat pozor, kam ho berete. Nejlepší je zahrada, kde víte, že není žádný nepořádek, ale jen čerstvá tráva.

Králíci jsou velmi mazlivá stvoření, nejoblíbenějšími jsou beránci, kteří mají uši sklopené dolů a jsou tak od ostatních odlišní. Celkově si s králíkem užijete mnoho zábavy, můžete si pořídit přepravku a vzít ho společně s vámi na dovolenou. Dávejte jim mnoho lásky a své pozornosti, protože na to oni čekají, aby vám díky tomu mohli věřit.

Mohlo by se vám také líbit...