Nakupování

Letní dny plné radovánek

K létu jednoznačně voda patří. A dnes není žádný problém si udělat takové domácí wellness. Cenově jsou dostupné jak sauny, vířivky a i bazény. Záleží jen na našich prostorách a poté se rozhodnout čemu dáme přednost. Takový bazén se skutečně vyplatí, protože když se o něj bude člověk dobře starat, tak má v podstatě doma nejen relax, pohodu u vody, ale i tak trochu sportovní vyžití. Výrobci totiž přináší mnoho novinek, kterými zpříjemňují tyto produkty. Jedná se například o protiproudy, kdy si tak trochu dáme do těla i na malém prostoru. Poté nemusíme chodit ani do krytého bazénu. Nicméně je tu ještě jedna parádní věc a to je solární plachta, která se dá pořídit na každý rozměr bazénu.

bazén s plachtou

Solární plachta není zbytečná investice

Možná někoho napadne, k čemu by si měl pořizovat solární plachtu, že to už je přece jenom trochu moc. Jenomže ono to má svoji logiku a hned několik praktických důvodů, proč si jí pořídit.

  • Když zakryjeme bazén na noc, tak nedochází k takovým tepelným ztrátám a ráno máme velmi příjemnou vodu i když zrovna teploměr nevykazuje nějakou vyšší teplotu. Tudíž ranní koupel bude skutečným zážitkem a prospěje našemu organismu.
  • Pokud natáhneme plachtu přes celý bazén, tak se můžeme spolehnout na to, že přes noc nám do něj nenapadají žádné nečistoty nebo se tu nebude koupat nezvaný host.
  • Snižuje náklad na bazénovou chemii, protože svým způsobem chrání jak bazén, tak bazénovou vodu.
  • Zvyšuje ohřev vody a tím prodlužuje i samotnou koupací sezónu.

bazén, plachta

Bublinkové plachty

Solární plachty na bazén https://www.chlorito.cz/solarni-plachty se podobají bublinkovým fóliím. To má ale svůj smysl, protože v tento moment působí jako lupa a koncentruje dopadající sluneční paprsky. Ty potom v podobě tepla předává vodě a tak se vlastně studená voda začne ohřívat. Modré a černé provedení plachty navíc tu rychlost ohřevu zvyšuje. Solární plachty se poté rozhodně vyplatí.

Mohlo by se vám také líbit...