Betonový plot je dlouhodobé řešení oplocení


Snadno se udržuje – armovaný beton, jehož struktura může být hladká, drsná, a tvarovaná do mnoha různých forem, nevyžaduje žádnou zvláštní údržbu. Nepodléhá korozi, nedrolí se, tím pádem odpadají nátěry nebo výměna zašlých kusů povětrnostními vlivy. Podobné starosti řeší pouze majitelé dřevěných oplocení a ocelových konstrukcí – dřevo velmi rychle stárne, sesychá a absorbuje vlhkost a vyžaduje občasné penetrační nátěry. S kovem vstupuje do hry koroze a v případě oplocení celého pozemku v délce několika stovek metrů jde o náročnou proceduru.

zahradní květiny u zdi

Možná vás i přežije – uznáváme, že tvrzení o některých neživých výrobcích, jejichž trvanlivost přesahuje desítky let, a které vás možná i přežijí, je poněkud drsné, ale zároveň je pravdivé. Můžeme se o tom přesvědčit sami při pohledu na různé stavby kolem nás, včetně různých starožitností, které rovněž přežily své tvůrce. Betonové ploty se také řadí k výrobkům, jejichž životnost se počítá na desítky let, a samozřejmě přejeme každému z vás, abyste se z něho mohli těšit dlouhou dobu.

kamenná zeď

Řešení na míru – každá zakázka se řeší individuálně. Klient si volí podle svého uvážení, a často i na doporučení firmy na základě zkušeností, vyhovující vzhled a typ oplocení. Existuje celá řada různých typů provedení odlitků, které napodobují štípaný nebo lámaný kámen, kamennou a cihlovou zídku, různé tvary soklů, symetrické reliéfy, přídavek ozdobných prvků s otvory, kombinace s kovem nebo se dřevem atd.

Další možnosti využití – kromě klasických plotů na hranici pozemku lze vytvořit řešení na míru podle požadavků zákazníka i tam, kde jde o nestandardní oplocení. Tímto způsobem je možné provést výstavbu zídky oddělující užitkovou část zahrady, pergolu, a hospodářské objekty, jako jsou kůlny, sklady, kompostéry atp. Nabízí se i řešení zpevnění terénu zahradních teras a pozemků umístěných v prudkém svahu.