Jak vybrat místo, kam umístit zásuvky schneider


Na začátek nutno říci, že umístění zásuvek je mnohem složitější problém, než se na první pohled zdá. Je totiž nutné mít vše rozmyšlené již při instalaci elektrického vedení. Tím samozřejmě vzniká otázka: kudy vést kabely, abychom mohli dát zásuvky schneider na vhodná místa? A kde vůbec budou ona vhodná místa?rozmístění zásuvek u pódia.jpg
 
V první řadě je třeba uvážit rozmístění elektrických spotřebičů v místnosti. To může být poněkud těžký úkol, koneckonců můžete později názor změnit. Přesto existuje několik základních bodů. Například televizi nejspíše nebudeme dávat naproti jasnému oknu. A věci jako rychlovarná konvice či mixér budeme nejspíše používat na kuchyňské lince. Její umístění se zase řídí tím, kde je vývod vody a odpadu.
 
Je pravda, že existuje řešení v podobě prodlužovacích kabelů, avšak buďme upřímní, nevypadá nejlépe, když přes ně musíte přeskakovat, pokud jsou nataženy v prostoru. Nehledě na to, že představují riziko pro děti a především domácí mazlíčky, kteří ho mohou brát jako hračku ke žvýkání. To může vést k tragédii. Nehledě na to, že je velmi snadné je poškodit i při běžném úklidu.
 
Dále je nutno se před instalací rozmyslet, kolik spotřebičů tam bude ve stejnou chvíli zapojeno. Například v obývacím pokoji to může být televize, DVD přehrávač, případně další přístroje. Podle toho je třeba uzpůsobit počet zásuvek.
 
Zvláštní pozornost je potřeba věnovat koupelně. Ač nás různé filmy přesvědčuji o opaku, rozhodně není dobrý nápad používat jakýkoliv elektrický spotřebič během koupele. A i když tam nebudete mít nic zapojeného, i malá kapka, která se do zásuvky dostane, může způsobit zkrat. Na druhou stranu je fakt, že elektrické spotřebiče v koupelně používáme. Namátkou to může být fén či elektrický zubní kartáček. Už z tohoto důvodu je jasné, že elektrickou zástrčku zde potřebujeme. Je však vhodné ji umístit co nejdále od vany či sprchového koutu. Ideální se potom jeví pozice poblíž umyvadla, kde obvykle bývá umístěno zrcadlo.ilustrace použití zásuvky.png
 
Pokud jde o kancelářské prostory, zde je situace podobná. Zde je však potřeba zvláště dbát na to, aby nerušila celkový dojem a byla pokud možno skryta. Rozhodně nepůsobí dobře, když klient musí při chůzi dávat pozor na kabely.
 
A pokud jde o obchody, tady je nejdůležitější především bezpečnostní hledisko. Musíme si uvědomit, že mnoho rodičů bere na nákup své malé potomky, a ti jsou zvědaví. Často také strkají prstíky tam, kam nemají. Přesto jsou i zde zásuvky potřeba, například pro zapojení chladicích či mrazících zařízení. Je tedy nutné je umístit skrytě, aby nelákaly zvědavé děti.
 
Doufám, že vám rady uvedené v tomto článku pomohly, a že se vám bude lépe vybírat místo, kam elektrickou zásuvku umístíte. Ušetří vám to spoustu starostí v budoucnu.