Jedinečné kavárny


Káva je opravdu jedinečným nápojem. A co může být lepší, než vytáhnou přátele do kavárny s úžasnou atmosférou přímo stvořenou k relaxaci k lahodnému hrnku horké kávy, připravenou podle vaši chuti skvělými baristy? Jako v každé branži i zde ale musíte vymýšlet zajímavé a neotřelé koncepty, abyste oslovili co největší počet zákazníků, kteří se stanou pravidelnými hosty, kteří se budou velice rádi vracet. Pojďme se tedy podívat na pár takových nápadů.
čtyři roboti
Robotí kavárna
Tuto kavárnu naleznete v japonském městě Tokiu. Kavárna byla vytvořena hlavně proto, aby pomohla lidem se postižením se zařazením do běžného života a poskytla jim pracovní místa, kterých se jim v normálním životě moc nedostává, a která je budou i bavit. Roboti jsou totiž ovládání právě těmito lidmi klidně i z pohodlí domova prostřednictvím tabletu. Osoba může díky kameře, která je v robotovi umístěna sledovat dění v kavárně, následně zadávat úkoly, a dokonce i se zákazníky komunikovat. Zatím proběhl zkušební provoz, ale podle plánu by se měla kavárna oficiálně otevřít příští rok, tedy roku 2020.
Kočičí kavárna
Pokud jste velkým milovníkem kočičích mazlíčku a máte chuť se s nějakým pomazlit, protože doma třeba žádného nemáte, neváhejte a zamiřte do kočičí kavárny. Vše zde probíhá jako v každé jiné normální kavárně. Najdete zde výběr kávy a dalších nápojů, zákusků a spoustu dalšího občerstvení. Všude kolem vás jsou ale kočky, které si můžete hladit, klidně i česat nebo si koupit krmivo a nakrmit je. Dnes už tyto kavárny naleznete téměř v každém větším městě.
dávkovač kávy
Kavárna potmě
Jedná se o projekt nadace pro zrakově postižené osoby. Vše spočívá v tom, že jste zavedeni do místnosti, kde je úplná tma a obsluhují vás nevidomí. Hlavním smyslem je přiblížit lidem, kteří vidí svět nevidomého a vyměnit na chvíli role. Jsme tedy zcela odkázáni na pomoc číšníka, který se v prostoru brilantně vyzná. Výtěžek samozřejmě putuje na pomoc těmto lidem. Tuto kavárnu nejdete nejdéle v našem hlavním městě. Pokud ale toto město není vaším domovem, nemusíte smutnit, kavárna totiž postupně objíždí vybraná města, aby se mohla představit co největšímu počtu lidí.