Rovnátka můžete nosit v každém věku!


Perfektně rovný chrup je v současné době standard. Všichni jistě známe chvíli, kdy se nám na první pohled někdo líbí, ale jakmile se usměje, odhalí zanedbaný chrup. V takové případě tato „drobnost“ dokáže odradit nejednoho člověka.

Jestliže i vy patříte k té skupině osob, která se nenarodila s dokonalým úsměvem, nezoufejte. Křivé zuby jsou vada, se kterou lze něco dělat v každém věku. Pokud se tedy rozhodnete s tím něco udělat, základem je, abyste si vybrali dobrého ortodontistu, neboť právě on bude mít přímí vliv na průběh léčby. Pokud byste zvolili špatně, mohlo by se snadno stát, že do léčby investujete mnoho času a finančních prostředků a stejně s konečným výsledkem nebudete spokojeni. Najdete-li ale toho správného specialistu, věřte, že výsledkem budete velice potěšení.

girl-853124_1920

Obvykle první konzultace u ortodontisty je zdarma. Navíc se právě při této konzultaci dozvíte předpokládanou dobu a cenovou náročnost léčby. Můžete se tak lépe rozhodnout, zda absolvujete celý proces.

Doktor vám obvykle doporučí buď zámečkové, nebo snímací rovnátka. Zámečkové, nebo také rovnátka napevno, se používají k léčbě těžších vad. Malé zámečky jsou nalepeny na zuby a pomocí drátků rovnají chrup. Tato metoda je sice nevzhledná a náročná na hygienu, ale zato velice účinná. Relativně během krátké doby dokáže srovnat i velmi pokřivené zuby, či špatný skus. V současné době se objevila i varianta „neviditelných“ rovnátek. Zámečky jsou nalepeny na vnitřní stěnu zubu, díky čemuž nejsou téměř vůbec vidět.

portrait-4478008_1920

Snímací rovnátka jsou vyrobeny z plastu a jejich nespornou výhodou je to, že je možné je kdykoliv sundat. Používají se především pro lehčí vady, nebo pro fixaci již srovnaných zubů. Výhodou je i nižší pořizovací cena. Tato metoda je hojně používaná i u dětí, které mají s náročnou hygienou rovnátek napevno problém.